2VEGELOVERS DEBIUTUJĄ NA WEGE FESTIWALU TRÓJMIASTO

with Brak komentarzy

Niezwykłe wydarzenie i zarazem docenienie naszej pracy – zaproszenie od Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! na kolejną odsłonę Wege Festiwalu, tym razem Trójmiejska edycja.

2VegeLovers Wege Festiwal Trójmiasto

Wystartowałyśmy o 14.00 pod hasłem 2VegeLovers Polecają Rośliny i Sport, czyli opowiedziałyśmy o tym co wypełnia naszą codzienność i co sprawia nam największą radość. Było o nas, o powstaniu bloga i naszej ponad dwudziestoletniej przygodzie z wege kuchnią.

 

Później o roślinnej diecie, popełnianych błędach żywieniowych i naszych osobistych doświadczeniach w rozwoju świadomości tego co jemy i jak o swoje roślinne odżywianie pod kątem aktywności fizycznej i treningów dbamy.

Podsumowaniem było pokazanie naszej dotychczasowej pracy i działań aktywizujących w ramach trzech projektów – maratonów sportowo-żywieniowych jakie zorganizowałyśmy w Gdyni. Tutaj niestety nie obyło się bez niespodzianek, ponieważ sprzęt nie wytrzymał energii naszych filmów z maratonów…nic straconego! Wszystko możesz zobaczyć na naszym kanale YouTube .

A tu krótkie podsumowanie naszej prezentacji w wersji wideo:

 

Dla naszych słuchaczy miałyśmy słodką a zarazem zdrową przekąskę, którą serwowałyśmy na naszym III maratonie – ciecierzycowe kule mocy. Załapali się również wolontariusze Vivy oraz Vegan Port!

 

Dla nas było to niezwykłe spotkanie z innymi uczestnikami festiwalu i podzielenie się naszymi doświadczeniami. Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać, że kuchnia roślinna jest nie tylko smaczna, łatwa w przygotowaniu i zbilansowaniu ale też daje moc na treningi!

A co poza tym?

Udało nam się wysłuchać rozmowy o roślinnym biznesie prowadzonym przez Łucję Wierzchowską z Vmag z Karoliną Majchrowicz- Instytut Estetyki, Joanna Krupicka z Avocado Vegan Bistro & Cafe i Kasia Brewińska SpożyVczak. Rozmowa pełna inspiracji, która pokazała, że można połączyć życie zawodowe i pasję w jedno, choć wymaga to ciężkiej pracy i przede wszystkim wsparcia najbliższych. Marzenia się spełniają, tylko trzeba im czasem trochę pomóc 🙂

A na deser…spotkanie z pierwszym w Polsce kulturystą weganinem – Adamem Kuncickim. Adam to nie tylko sportowiec, trener personalny ale też pasjonat z ogromną wiedzą, którą chętnie dzieli się z innymi. Krótkie spotkanie zmieniło się w ponad dwugodzinną rozmową, po której z trudem dochodziłyśmy do siebie, bo o ile byłyśmy przekonane, że zdrowo się odżywiamy, to w tym temacie rozłożył nas na łopatki, ale też zainspirował do działania. Więcej dowiecie się już wkrótce z wywiadu, który przeprowadziłyśmy z Adamem na Wege Festiwalu. Adam w ramach Wege Festiwalu poprowadził również wykład w trakcie którego opowiedział o łączeniu diety roślinnej i kulturystyki.

(zdjęcie udostępnione przez Adama Kuncickiego)

Musimy dodać, że sam festiwal jest świetną inicjatywą promującą weganizm. Co do jedzenia, to pośród wielu roślinnych odpowiedników dań tradycyjnych brakowało nam jednak lekkiej alternatywy. Osobiście spróbowałyśmy kulinarnej ciekawostki – hod-dogów, do których w godzinach popołudniowych kolejka chyba nie miała końca, pysznych słodkości od Guga Food oraz zupy tajskiej od Vegan Port – idealnej na rozgrzewkę, bowiem w sobotę było naprawdę zimno…

Mamy nadzieję, że to nie ostatnia odsłona Wege Festiwalu w Trójmieście 🙂

 

Obserwuj 2VegeLovers:

Kuchenne perypetie dwóch wege sióstr z długoletnim stażem w roślinnym żywieniu. Filozofia, przepisy, natręctwa i czasem irracjonalne wege doświadczenia.