MARATONY SPORTOWO-ŻYWIENIOWE – ROŚLINNA REWOLUCJA W ROŚLINNYM WYDANIU

with Brak komentarzy

Rozpoczynając naszą przygodę z blogiem nie myślałyśmy, że od przepisów i garów wyjdziemy bezpośrednio do ludzi. Jak powstał projekt na maratony sportowo-żywieniowe? Po co organizujemy aktywne spotkania? Co oferujemy uczestnikom? O tym wszystkim dowiesz się z dzisiejszego wpisu. Zapraszamy do krótkiej lektury 🙂

Kiedy zrodził się pomysł na blog roślinny byłyśmy już od długiego czasu aktywne. Treningi, choć całkowicie różne jeżeli chodzi o nasze upodobania, stanowiły ważną część naszego życia. Na blogu wspominałyśmy o treningach, aktywności i zachęcałyśmy do ruchu, zwłaszcza przy planowaniu weekendowych słodkich grzeszków. Na tym jednak się kończyło, a skupienie padało na część kulinarną.

Wszystko zmieniło się na przełomie zimy i wiosny 2017 roku kiedy zbliżał się rok od założenia strony. Kasia, spacerując ze swoim kilkumiesięcznym synkiem wpadła na szalony pomysł spotkania z naszymi czytelnikami. Urodzinowe spotkanie miało stanowić łącznik pomiędzy dietą roślinną i naszym upodobaniem do aktywnego życia. I choć świeżo upieczona mama z jednej strony i kobieta czynna zawodowo z drugiej nie dysponują nadmiarem czasu wolnego ( o ile taki w ogóle wówczas istniał) postanowiłyśmy podjąć wyzwanie.

Po co? Chciałyśmy od początku pokazać z jednej strony to co lubimy, co daje nam frajdę i nakręca do działania – roślinne gotowanie oraz treningi, a z drugiej odczarowywać mity i stereotypy jakie krążą o weganach i niesmacznym, małotreściwym wegańskim jedzeniu. Hasłem przewodnim miały być roślinne spotkania ponad podziałami, na których każdy, niezależnie od diety, światopoglądu będzie mile widziany.

Prace ruszyły. Wsparcia udzielił nam Trener Artur, który włączył się w projekt i miał zadbać o prawdziwy wycisk na treningu funkcjonalnym. Niejednokrotnie pytano nas, czy Artur jest wege. Nie, nie jest, co nie zmienia faktu, że jest bardzo dobrym trenerem, o czym przekonała się niejednokrotnie Magda schodząc na czworakach po treningu do siłowniowej szatni. Miałyśmy dużo szczęścia i wsparcia wokoło. Marta Szenk, nasza znajoma zadbała o piękne zdjęcia, zaprzyjaźnione, lokale firmy zasponsorowały vouchery. Rodzina dzielnie znosiła nasze nerwy, a my choć z trudem nie pozabijałyśmy siebie nawzajem ;p

Pierwsze wydarzenie – Aktywne pierwsze urodziny 2VegeLovers odbyło się 25 marca. Kilkunastu uczestników – jeden trener, mocny trening i roślinne wsparcie – kule mocy oraz cicierzycowe wrapy z tofu i warzywami. Choć pogoda nie sprzyjała było gorąco! Pytania o dietę, zaciekawienie jedzeniem, mocny trening i oczekiwania na więcej.

Więcej o Aktywnych Pierwszych Urodzinach 2VegeLovers znajdziesz tutaj.

Nie miałyśmy początkowo w planach kontynuowania maratonów, ale zakochałyśmy się w tym ferworze przygotowań, wyzwaniach i przede wszystkim pozytywnym odbiorem naszej pracy. Poszłyśmy za ciosem.

W czerwcu, na większą skalę postanowiłyśmy pokazać roślinną moc. Aktywne Powitanie Lata z 2VegeLovers: dwa treningi – funkcjonalny prowadzony przez trenera Artura Młynarczyka oraz zumba z Weroniką Moszczyńską. Jedna scena, upał i ponad 20 uczestników i towarzyszące dzieciaczki. Wsparcia udzieliły nam po raz kolejny lokalne firmy oraz Sweet Piggy i Super Krówka. Było cudownie, momentami bardzo ciężko, ale na wzmocnienie uczestnicy otrzymali ciecierzycowe batony mocy oraz chana masala – czyli ciecierzyca w roli głównej i dowód, że rośliny potrafią dodać energii, a łączenie ćwiczeń z dietą wegańską jest możliwe i wcale nie takie trudne jakby się mogło wydawać.

O wydarzeniu możesz dowiedzieć się więcej tutaj.

Rok 2017 mijał, a my postanowiłyśmy po raz kolejny zaprosić ludzi do wspólnego treningu i roślinnego wzmocnienia.  Tym razem 2VegeLovers polecały Rośliny i Sport na Nowy Rok. Wydarzenie odbyło się w styczniu w Studiu Tańca Lotus Studio w Gdyni. Po raz kolejny wsparcia udzielił nam Trener Artur oraz Weronika Moszczyńska, czyli trening funkcjonalny i zumba na jednym maratonie. Dołączyła do nas także Kinga Żuralska Your Coach, która naszym uczestnikom wykonywała pomiary składu masy ciała. A na wzmocnienie: ciecierzycowe kule mocy oraz szpinakowa sałatka z tofu nuggetsami  i batatem. Kilkanaście dziewczyn bawiących się aktywnością, ruchem i zdrową roślinną kuchnią, to co nas cieszy najbardziej. Uczestniczki miały również okazję wziąć udział w konkursie z zakresu roślinnej diety i choć odpowiedzi niejednokrotnie niezwykle nas zadziwiały, to była to okazja do poznania podstaw kuchni wege. Wsparcia udzieliła nam Siła Roślin, Instytut Estetyki Karolina Majchrowicz i Cudo Pracownia. A podsumowanie spotkania dostępne jest tutaj.

3 maraton

Misją naszych spotkań jest aktywizacja lokalnej społeczności do zmiany nawyków, włączania roślinnych potraw do swojej diety, zachęcanie do zdrowego, zbilansowanego odżywiania oraz aktywnego spędzania wolnego czasu przy jednoczesnym promowaniu pozytywnego wymiaru weganizmu wśród osób na diecie tradycyjnej. Na naszych maratonach jest miejsce dla każdego. Nie bój się, nikomu nie zaglądamy do lodówki 😉 Wege czy nie, te kilka godzin to nasza wspólna roślinna przygoda.

Zapraszamy do śledzenia naszego bloga i profilu na Facebooku, bo już w czerwcu szykujemy dla Ciebie niespodziankę – tajny projekt, w który włączyła się Iwona Kibil – Dietetyk! Będzie się działo 😉 Do zobaczenia wkrótce!

Obserwuj 2VegeLovers:

Kuchenne perypetie dwóch wege sióstr z długoletnim stażem w roślinnym żywieniu. Filozofia, przepisy, natręctwa i czasem irracjonalne wege doświadczenia.