ROŚLINNA PIZZA W GDYNI – MINI PRZEWODNIK

with Brak komentarzy

Pizza to w naszych domach już tradycja. Delikatne ciasto, proste składniki i pomidorowy sos. Ale kiedy przychodzi ochota na włoską wyprawę w naszej Gdyni okazać się może, że nie wszędzie pizza bez sera będzie pizzą wegańską! Postanowiłyśmy zrobić małe dochodzenie i skantaktowałyśmy się z lokalnymi restauracjami.

Dziękujemy tym, którzy nam odpowiedzieli i dzięki temu możemy przedstawić Ci miejsca, w których możesz zamówić pizzę w opcji w 100% roślinnej! W kilku lokalach zawitałyśmy i osobiście przetestowałyśmy dla Was wersje wegańskie, ale nawet przy najlepszych chęciach nasze możliwości przerobowe nie pozwoliły nam na dłuższy pizzowy maraton. Próbowaliście? Podzielcie się z nami swoją opinią!

Numerem jeden w naszym mini przewodniku jest zdecydowanie Ogniem i Piecem. Lokal mieści się przy ulicy Świętojańskiej 87. Klimatyczne miejsce, które w swojej ofercie posiada nie tylko pizzę bez sera, ale pizzę przygotowaną specjalnie na potrzeby roślinożerców, czasem nawet nie jedna wersję! Osobiście próbowałyśmy dwóch niebanalnych kombinacji smakowych połączonych z cienkim, typowo włoskim ciastem: tłuczone ziemniaki z curry i masłem orzechowym, papryka, kapary, pietruszka oraz Patata Dolce – sos pomidorowy, batat, czerwona cebulka, oliwki, świeża bazylia i rukola. Pycha! Na pewno wrócimy tam nie raz po swój ulubiony kawałek.

 

Cozzi Ristorante, to restauracja mieszcząca się na ul. Władysława IV 49. Jeżeli planujesz udać się tam w weekend, to koniecznie wcześniej zarezerwuj stolik! Chociaż w karcie nie ma pizzy wegańskiej, to jeżeli poprosisz o opcję bez sera i dodatków odzwierzęcych, nie będzie żadnego problemu. A pizza jest tradycyjna, włoska ( w końcu Cozzi to restauracja włoska). Osobiście polecamy pizzę Ortolana z karczochami i bazyliowym pesto.

Spragnieni roślinnych smaków znajdą też pizzę roślinną na zamówienie we włoskim bistro Ciao Ciao Pizza e Pasta mieszczącym się przy ulicy Władysława IV 11a. Tradycyjne włoskie ciasto, grillowane warzywa z oliwa czosnkową, to roślinna klasyka, o którą możecie poprosić w tym lokalu.

Jeśli udasz się do restauracji Serio na ulicy 3 Maja 21 również możesz poprosić o roślinną wersję pizzy, a nawet wybrać do niej swoje ulubione składniki. Nie pozostaje nic innego jak tylko pytać i próbować 😉

Wegańską pizzę w swojej ofercie posiada również restauracja Mąka i Kawa na ulicy Świętojańskiej 65. Tradycyjny sos pomidorowy, wędzone tofu i warzywa, czyli odpowiedź na potrzeby zjadaczy trawy;)

Wegańskie pizze (t.j. pizze bez sera, których ciasto nie zawiera mleka ani jajek) możecie również zamówić w kilku restauracjach, do których nie dotarłyśmy, ale może Wam się udało i opowiecie w komentarzu o swoich wrażeniach:

 

Pizzeria Francessco, ul Abrahama 20

Pizzeria La Spezia, ul. Portowa 8

Monte Verdi, ul. Wybickiego 3

Viva La Pizza, ul. Świętojańska 49

 

Zapraszamy do testowania włoskich smaków w Gdyni!

Obserwuj 2VegeLovers:

Kuchenne perypetie dwóch wege sióstr z długoletnim stażem w roślinnym żywieniu. Filozofia, przepisy, natręctwa i czasem irracjonalne wege doświadczenia.