CZEKOLADOWO-ORZECHOWE ZAWIJASY Z CIASTA FRANCUSKIEGO

with Brak komentarzy

Czekoladowo-orzechowe zawijasy z ciasta francuskiego to sposób na szybki deser kiedy zaskoczą nas goście. Prosty przepis na bazie ciasta francuskiego, gorzkiej czekolady i masła orzechowego. Gotowe w 30 minut. Wegańskie ciastka dla zabieganych, pracujących, rodziców, dzieci – dla wszystkich!

czekoladowo-orzechowe zawijasy z ciasta francuskiego

Składniki:

1 opakowanie ciasta francuskiego (uwaga na skład)

40 g czekolady gorzkiej

5 łyżek mleka roślinnego

2 łyżki masła orzechowego Primavika z karobem

opcjonalnie syrop z agawy do smaku

 

mleko roślinne do posmarowania ciasta

granola migdałowa do posypania (opcjonalnie – można posypać posiekanymi orzechami)

czekoladowo-orzechowe zawijasy z ciasta francuskiego

czekoladowo-orzechowe zawijasy z ciasta francuskiego

Przygotowanie:

 

Piekarnik rozgrzać do 200st. C.

W kąpieli wodnej rozpuścić czekoladę z mlekiem i masłem orzechowym. W razie gdyby masa była zbyt gęsta, dodać odrobinę więcej mleka. Dokładnie wymieszać. Spróbować. Jeżeli masa nie jest wystarczająco słodka (to zależy od upodobań) dodać odrobinę syropu klonowego/ z agawy.

Arkusz ciasta francuskiego przekroić na pół. Jeden arkusz ułożyć na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Wierzch posmarować przygotowaną masą, następnie całość przykryć drugim kawałkiem ciasta francuskiego. Delikatnie docisnąć brzegi. Na środek ustawić niewielką szklankę*. Przy pomocy noża dwie warstwy ciasta ponacinać wzdłuż  w paski. Następnie paski zwinąć wokół własnej osi (Szklankę pozostawić na cieście do momentu zwinięcia wszystkich pasków ciasta). Następnie całość z wierzchu posmarować niewielką ilością mleka roślinnego i posypać migdałową granolą lub posiekanymi orzechami. Piec 30 min.  Podawać na ciepło lub na zimno. Smacznego!

 

*Można również warstwy ciasta ponacinać w podłużne paski bez konieczności wykorzystania szklanki. Następnie każdy pasek zawinąć wokół własnej osi.

czekoladowo-orzechowe zawijasy z ciasta francuskiego

czekoladowo-orzechowe zawijasy z ciasta francuskiego

Obserwuj 2VegeLovers:

Kuchenne perypetie dwóch wege sióstr z długoletnim stażem w roślinnym żywieniu. Filozofia, przepisy, natręctwa i czasem irracjonalne wege doświadczenia.